نمودار | جعبه ابزار بورسی

صنایع
ابر صنعت

طبقه بندی صنعت و ابر صنعت در بازار بورس

نحوه طبقه بندی صنایع در بازار در بورس ایران، هر نماد جدیدی که به بازار اضافه شود، در یک طبقه بندی قرار می گیرد. این طبقه بندی به شکل عمومی بوده و در دو سطح “گروه صنعت” و “زیرگروه صنعت” انجام می شود. که شما می توانید از بخش شناسنامه نماد در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اما این طبقه بندی بسیار متنوع بوده و امکان بهره برداری از آن را سخت کرده است.

بیشتر ...
لوگو سایت نمودار
بپیوند

نتیجه عرضه اولیه

در عرضه اولیه به هر کد چقدر سهم رسید؟ در عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ (روش فعلی ارائه عرضه اولیه در بازار بورس ایران)، متفاضیان می توانند در یک بازه زمانی مشخص سفارشات خرید عرضه اولیه خود را از طریق کارگزار خود در بازه قیمتی مشخص شده ارسال نمایند. پس از پایان ساعت سفارش گیری، عرضه بین همه متقاضیان با الویت از بیشترین قیمت به نسبت مساوی تسهیم می شود( در این روش، زمان سفارش گذاری هیچ گونه تاثیری در تعداد سهم دریافتی ندارد) بدیهی است کسانی که در سفارش خود حجم کمتری از حجم تسهیم شده سفارش گذاشته باشند به همان اندازه به آنها خواهد رسید. در جدول زیر به شکل خلاصه می توانید مشاهده نمایید در هر عرضه اولیه به هر کد حداکثر چقدرو به چه قیمتی رسیده است و چه تعداد شرکت کننده داشت. (این نوشته به روز رسانی خواهد شد) جهت مشاهده اطلاعات تکمیلی و آمار ها تجمیعی از اپلیکیشن عرضه اولیه نمودار استفاده نمایید. *در عرضه اولیه وسپهر به دلیل این که تعداد عرضه بیشتر از تعداد تقاضا با سقف قیمت بوده، قیمت کشف متغیر بوده و حتی در کف بازه مجاز نیز مچ شده است یعنی رنج قیمت معاملات از 9500 تا 10100

بیشتر ...
لوگو سایت نمودار
نمودار

نمودار چگونه متولد شد؟

نخستین بار، نمودار با هدف ارائه اطلاعات شفاف و تحلیل و نمایش اطلاعات نموداری در بهار سال 1398 مطرح گردید. در همان سال تلاش برای راه اندازی چند محصول نیز انجام گرفت. اما این محصولات هیچ گاه وارد بازار نشدند.

بیشتر ...